Brijuni polumaraton i 10k 2023

Već dulje vremena nije bilo utrke na kojoj bi se okupili u većem broju i obnovili nekad dosta intenzivnu povezanost. Valjda je to zbog vremena u kojem smo trenutno zapeli sa njegovim dosta ružnim stranama. Od bolesti, skupoće do ratova i koje kakvih nesreća koje pogađaju svijet, a i svih nas. Veze su malo olabavile, manje nas je, neki smo i ostarjeli, a da nismo još niti svjesni toga. Zbog toga ova utrka iako u našem dvorištu koja inače prije nije bila zanimljiva većini naših članova ima posebnu važnost i težinu u ovom trenutku. Polumaraton i utrka na 10 kilometara na Bijunima okupila je u ovom trenutku priličan broj naših trkačica i trkača. Bilo je nažalost i par opravdanih otkazivanja u posljednjem trenutku zbog čega su uskočili i neki sad već bivši članovi ali sve jedno, prvi plus za utrku je tu. Vrijeme je bilo dobro za trčanje usprkos prognozi i pojavi kišnih oblaka negdje u blizini Rovinja. No ostalo je na pojavi tako da je to drugi plus. Staza je ipak malo bolje organizirana nego na prvom polumaratonu tako da smo mogli bezbrižno trčati bez bojazni da ćemo negdje zalutati. Bilo je dosta trkača i obzirom na prostor mnogo više trkača nebi možda niti bilo dobro. No uvjek se može odvojiti start 10 k i polumaratona ako bi to bio problem. Motivacija glazbom, sam ambijent nacionalnog parka i pristojan ručak su dodatan plus. Tako da se može reći da je to bila jedna dobra utrka. Nisu svi zadovoljni rezultatom i svatko ima poneku “skužu” ali neki naši članovi su stvarno trčali dobro.

Na polumaratonu je to bio Patrik Išić koji je stigao ukupno sedmi u vremenu 1:29:57. Dobre rezultate su još ostvarili Luka Kljajić(14 mjesto 1:36:46), Ljubo Zajkovski(18 mjesto 1:39:54) i Nermin Dudaković koji je trčao malo rezervirano sa partnericom(29 mjesto 1:51:51). Utrku je završilo 62 trkača.

Najbrža i jedina naša žena na polumaratonu je bila Tatjana Antonić. Ukupno 19-ta u vremenu od 2:05:23. Utrku je završilo 47 trkačica.

Na utrci 10 k koja je zapravo i službeno bila 10,4 km je usprkos tome što nije baš zadovoljan, najbrži bio Christian Gallo. On je stigao ukupno peti u vremenu 42:08. Dobar je bio i “dida”- Ivan Milošev(9 mjesto 44:37), Ivan Rnjak(20 mj. 48:31), Slaven Ferenčić(37 mj. 52:23), Nenad Janković(61 mj. 58:289), Erol Ćurt(65 mj. 59:40), Robert Juričić(74 mj. 1:01:03), Miha Markovič(75 mj. 1:01:08), Ozren Rnjak(78 mj. 1:02:10), Joško Markovič(91 mj 1:05:18) i naš tajnik sa bolovima i ukočenim leđima, Goran Maržić(123 mj 1:38:20). Utrku je završilo 125 trkača.

Među ženama naša najbrža predstavnica na 10 k je bila Majda Brovč. Ukupno 74-ta sa vremenom 1:09:29. Utrku su otrčale još i naše nove članice Monika Banković(112 mj. 1:22:49) i Marina Banković(121 mj. 1:38:20). Utrku je završilo 131 trkačica.

Na kraju je vrijeme malo požurilo naš povratak na kopno ali svejedno nosimo pregršt lijepih uspomena sa još jednog sportskog druženja.

Evo i par sličica za ilustraciju.

Patrika u cilju čekaju simpatične volonterke
Patrik Erol Christian i Ivan
Naši Slovenci Miha Joško i Majda sa Slavenom, Nenom i tajnikom Goranom
Christian je prebrz za fotografa i na startu
Mi malo sporiji smo ipak bolje ispali